Bestsellery
Miód akacjowy  2023
Miód akacjowy 2023

40,00 zł

szt.
Miód wielokwiatowy 2023
Miód wielokwiatowy 2023

40,00 zł

szt.
Miód lipowy  2023
Miód lipowy 2023

40,00 zł

szt.
Czy produkty pszczele mogą pomóc naszemu zdrowiu psychicznemu?

Czy produkty pszczele mogą pomóc naszemu zdrowiu psychicznemu? 

 

Bardzo nas cieszy, że społeczeństwo coraz więcej wie na temat zdrowia psychicznego – i powoli przestaje ono być tematem tabu. Wiemy, że pomoc specjalisty to żaden wstyd, tylko oznaka troski o siebie. I tak być powinno! Wiemy też, że zdrowa dieta, aktywność fizyczna i higiena snu są podstawą, o którą należy zadbać, by cieszyć się świetnym samopoczuciem. Dziś chcemy Wam przedstawić coś, co może profilaktycznie zadziałać, by nasz dobrostan nie uległ pogorszeniu. Co to takiego? Przekonajmy się! 

 

Czy zdrowa dieta zapewni nam zdrową głowę?  

Na co dzień jesteśmy narażeni na całe mnóstwo czynników, w których rezultacie nasze zdrowie psychiczne może ulec pogorszeniu. Dalecy jesteśmy od sugerowania biegania osobie borykającej się z depresją – dziś mówimy wyłącznie o takich przypadkach, z którymi możemy poradzić sobie sami dbając o odpowiednie posiłki, jakość snu czy obniżając poziom stresu. 

 

Każdy z nas odżywia się w różny sposób. Często pomijamy śniadania, jemy w biegu, w codziennej diecie pomijamy warzywa i owoce. Nie możemy mieć do siebie pretensji – natłok obowiązków często zwyczajnie nie pozwala nam na lepsze funkcjonowanie. Tak jednak nie powinno być. 

 

To nasze zdrowie powinno być na pierwszym miejscu, ponieważ nie jest nam dane raz na zawsze – i naszym obowiązkiem jest o nie dbać. Dlatego też warto przeorganizować swój czas – oczywiście, w miarę własnych możliwości i potrzeb – i jednak zadbać o to, co wkładamy do ust. Jedzenie służy przede wszystkim odżywianiu naszego ciała, a nie wyłącznie naszej przyjemności! ;-)

 

Jak na co dzień mogą nam pomóc produkty pszczele?

 To właśnie owoce pracy pszczół mogą być nam bardzo pomocne, gdy nasze zdrowie psychiczne narażone jest na pogorszenie. Miód, pierzga – nawet w małych dawkach, ale spożywane regularnie – przyczynią się nie tylko do poprawienia naszej odporności, ale również wzmocnią nasze głowy! 

 

Jak to możliwe? Miód wykazuje bardzo wysoką aktywność biologiczną, a pierzga normalizuje procesy zachodzące w naszej korze mózgowej. Ma więc bezpośrednie działanie na to, co w głowie! I dlatego też jest niezastąpionym składnikiem diety, który dosłownie odżywia nasze myśli. :-) 

 

Nie należy też pomijać faktu, że miód dodaje energii – a to również jest dla nas bardzo korzystne! Dlatego zachęcamy Was z całego serca – skorzystajcie z dóbr natury i zadbajcie o siebie. Chętnie Wam w tym pomożemy! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl