Bestsellery
Miód akacjowy  2023
Miód akacjowy 2023

40,00 zł

szt.
Miód wielokwiatowy 2023
Miód wielokwiatowy 2023

40,00 zł

szt.
Miód lipowy  2023
Miód lipowy 2023

40,00 zł

szt.
Idzie wiosna – pomóż pszczołom!

Idzie wiosna – pomóż pszczołom! 

 

Stało się! Dni robią się coraz dłuższe, temperatura nieśmiało się zwiększa, coraz częściej towarzyszy nam słońce. Na trawie możemy zauważyć już krokusy i inne kwiaty – idzie wiosna! Dla nas oznacza to sporo pracy, a dla naszych pszczół – jeszcze więcej. Dlatego też warto wiedzieć, jak im odrobinę pomóc – i o tym też dziś Wam opowiemy. Sprawdźcie, co możecie zrobić dla tych pracowitych zwierzątek! 

 

Po pierwsze – zadbaj o miododajne rośliny! 

Jeśli masz ogród albo warunki, by posadzić na swoim balkonie miododajne rośliny – zrób to! Pszczoły dzięki Tobie będą miały się czym posilić. Powiedz o tym babci, tacie, wujkowi czy kuzynce – niech każdy z Was posadzi choć jedną i tym samym sprawi, że więcej świata będzie dostępne dla pszczół. One były tu pierwsze, dlatego należałoby oddać im trochę przestrzeni!

 

Po drugie – zrób poidełko

To nie jest nic skomplikowanego – wystarczy, że w ogrodzie czy na balkonie zostawisz choć podstawkę z wodą dla pszczół. Z pewnością z niej skorzystają! 

 

Po trzecie – zachowaj, co naturalne

A konkretnie mowa o wszelkich nawozach i środkach ochrony roślin. Te z chemicznymi dodatkami mogą być trujące! Zawsze najlepiej zdać się na to, co dała nam natura! 

 

Czego zatem używać? Kompostów, oborników, biohumusu, a także gotowych mieszanek dostępnych w sklepach. Zastąpienie chemii naturą naprawdę nie jest trudne ani wymagające! A nasze przyjaciółki pszczoły mogą na tym ogromnie skorzystać. 

 

Po czwarte – reaguj, gdy w Twoim otoczeniu wypalane są trawy 

Wypalanie traw to najgorszy z możliwych pomysłów! Naszym obowiązkiem jest zachowanie jak największej powierzchni środowiska naturalnego dla pszczół i innych owadów. Nie kośmy też całej powierzchni naszych ogródków – pozwólmy w jednej jego części rosnąć trawom i polnym kwiatom. Dzięki temu pszczoły mają większą powierzchnię do eksplorowania w poszukiwaniu drogocennego pyłku! 

 

Po piąte – wybieraj naturalne miody! 

My, pszczelarze, dbamy o pszczoły najlepiej jak potrafimy! Sprzedajemy miody, pyłki i pierzgę, a za zarobione w ten sposób pieniądze możemy bardziej zaangażować się w swoją pracę. Dlatego też zachęcamy Was, by produkty pszczele kupować u mniejszych producentów – takich jak my! – niż z półek w hipermarkecie, gdzie często można natknąć się na fałszywy miód. Zapraszamy Was więc w odwiedziny – sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl