Bestsellery
Miód akacjowy  2023
Miód akacjowy 2023

40,00 zł

szt.
Miód wielokwiatowy 2023
Miód wielokwiatowy 2023

40,00 zł

szt.
Miód lipowy  2023
Miód lipowy 2023

40,00 zł

szt.
Pierzga pszczela – jak może wspomóc nasz organizm?

Pierzga pszczela – jak może wspomóc nasz organizm? 

Czy wiecie, czym jest pierzga? To substancja, która powstaje w wyniku fermentacji pyłku kwiatowego. Nic Wam to nie mówi? Tłumaczymy dalej! Innymi słowy, pierzga to naturalnie przetworzony pyłek kwiatowy. Został on wzbogacony różnymi wydzielinami organizmów pszczół. Nie jest to dla nas bez znaczenia – dzięki tym dodatkom możemy liczyć na silniejsze działanie pierzgi!

 

Pierzga pszczela – kiedy włączyć ją do diety? 

Zacznijmy od samych właściwości pierzgi. Działa odżywczo i antybakteryjnie, wspomaga organizm w walce z przeziębieniem i grypą. To nie jest jednak wszystko – ten składnik jest bardzo pomocny w stanach osłabienia psychicznego. Jeśli więc za Tobą ciężki okres, pyłek ulowy (tak również nazywamy pierzgę) może Ci, choć odrobinę, ulżyć! 

 

Jesień, zima i wczesna wiosna to okresy, kiedy włączenie do diety pierzgi może nam naprawdę mocno pomóc. Wzmocni ona wszelkie reakcje odpornościowe organizmu, dzięki czemu będziemy w stanie zwalczyć przeziębienie czy grypę, zanim na dobre się u nas rozgoszczą. 

 

To nie wszystko – pyłek ulowy pokochają osoby cierpiące na anemię oraz te, które w ostatnim czasie doświadczyły osłabienia wzroku!

 

Jak jeść pierzgę? 

W porządku – ale jak jeść pierzgę? Odpowiedź jest prosta: tak, jak Ci wygodnie! Możesz zjeść ją bezpośrednio (na przykład łyżeczkę, rano i wieczorem), ale możesz też ją rozpuścić w soku, wodzie, a nawet miodzie, tworząc prawdziwie prozdrowotny napój! Tutaj weź pod uwagę fakt, że powinna moczyć się ok. 4 godzin.

 

Jak jeszcze może nam pomóc pyłek ulowy? 

Pierzga wykazuje te same właściwości co pyłek, ale jest znacznie mocniejsza, dzięki czemu pomoże nam jej mniejsza ilość. Sprawdźcie sami – może zaoferować nam naprawdę bardzo wiele! 

 

Pierzga: 

  • poprawia metabolizm, 
  • normalizuje procesy, które zachodzą w korze mózgowej – dlatego pomaga, gdy jesteśmy psychicznie osłabieni, źle śpimy lub żyjemy w ciągłym stresie, 
  • zabija drobnoustroje, 
  • działa przeciwzapalnie, przeciwmiażdżycowo, 
  • zwiększa wytwarzanie czerwonych krwinek w szpiku, ponieważ pomaga odnawiać komórki i tkanki. 

 

Jak widzicie – na pierzgę absolutnie nie ma mocnych! Zajrzyjcie zatem do sklepu – a jeśli towar obecnie nie jest dostępny, cierpliwie poczekajcie. Z pewnością wkrótce uzupełnimy zapasy! 

 

Zobaczcie też, co mamy Wam do powiedzenia na temat propolisu: „Propolis – jakie ma właściwości?”. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl