Bestsellery
Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy
13,00 zł
Miód wielokwiatowy
Miód wielokwiatowy
40,00 zł
Miód akacjowy
Miód akacjowy
40,00 zł

Naturalne miody Pasieki w Miłosnej

Miody, które u nas znajdziesz produkujemy sami. Nadzorujemy cały proces. Dbamy o nasze pszczoły, aby miały jak najlepsze warunki. Nie jest to najprostsza sprawa - jest ich 5,5 miliona! Mamy bowiem 65 uli - pracy jest więc cała masa, tak jak i produktów, którymi możemy się z Tobą podzielić! W ofercie mamy miód wielokwiatowy i miód akacjowy.

Miody

Jak wybrać dobry miód?

Goszcząc Was w naszej pasiece często dostajemy pytanie: jak wybrać dobry miód? Odpowiedź jest bardzo prosta. Warto znaleźć kogoś, kto zajmuje się tym profesjonalnie. Kupując naturalny miód u zaufanych źródeł możesz mieć pewność, że będzie mieć wszystkie wartości odżywcze bez szkodliwych, chemicznych dodatków.

 

Co to jest krystalizacja miodu?

Krystalizacja miodu jest zjawiskiem naturalnym, zachodzącym w każdym miodzie. Czas krystalizacji jest różny dla różnych miodów i zależy głównie od pożytku, z jakiego miód został zebrany, oraz od stopnia dojrzałości miodu. Krystalizacja miodu nie zmienia jego składu! A co za tym idzie właściwości odżywczych i leczniczych.

 

Jak przechowywać miód?

Chcesz jak najdłużej cieszyć się słoiczkiem naturalnego miodu? Musisz zatem wiedzieć, jak go odpowiednio przechowywać. Optymalne warunki przechowywania miodu to: 

  • temperatura 10-14°C,
  • brak światła,
  • szczelne opakowania.

Koniecznie zadbaj o wszystkie trzy czynniki. Temperatura wyższa od 14°C przyspieszy rozpad enzymów zawartych w miodzie. Co to oznacza? Może stracić swoje właściwości, np. antybiotyczne. Miód, który przechowujesz w nieszczelnym opakowaniu (lub po prostu niezamkniętym) wchłania wodę i zapachy z powietrza, a to może to być przyczyną fermentacji miodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl